Final Results
Place Name Member # Club(s) Division Country
1 Howser, Chris 408  OPS Epee Club     
2 Prime, John 12338  Cambridge Fencing Club     
3 Domek, Stephen 30301  Haverstock     
4 Luckman, Andrew 120391  Huntingdon Fencing Club     
5 Noble, Rob 133037  OPS Epee Club     
6 Leonard, Peter 100705  Cambridge Fencing Club     
7 Brown, Andrew 117  Huntingdon Fencing Club     
8 Lever, Rachael 117255  OPS Epee Club     
9 Bissell, Tim 56471  Huntingdon Fencing Club     
10 Noble, Finn 121298  OPS Epee Club     
11 Thompson, Simon 131523  Pent Up     
12 Pallas, Jonathan 133393  OPS Epee Club     
13 Sapetschnig, Alexandra 131228  Cambridge Fencing Club     
14 Wilson, Jacob 131480  OPS Epee Club     
15 Brown, Silvia 46693  Huntingdon Fencing Club     
16 Ashman, Carol 103113  Cambridge Fencing Club     
17 Taylor, Joseph 138731  OPS Epee Club     


Round #1 - Pool - Round Seeding
Seed Name Class./Rank Club(s) Division Country Status
1 Howser, Chris 43  OPS     
2 Domek, Stephen 64  HAVER     
3 Prime, John 162  CAMB     
4 Noble, Finn 196  OPS     
5 Brown, Andrew 209  HUNTS     
6 Luckman, Andrew 253  HUNTS     
7 Bissell, Tim 384  HUNTS     
8 Noble, Rob 399  OPS     
9 Pallas, Jonathan 423  OPS     
10 Taylor, Joseph 499  OPS     
11 Thompson, Simon 499  PENT     
12 Wilson, Jacob 499  OPS     
13 Leonard, Peter 499  CAMB     
14 Lever, Rachael 520  OPS     
15 Brown, Silvia 615  HUNTS     
16 Ashman, Carol 651  CAMB     
17 Sapetschnig, Alexandra 677  CAMB     

Round #1 - Pool - Scores
Pool #1
# 1 2 3 4 5 6 V V/M TS TR Ind
Bissell, Tim
HUNTS
1 D1 D2 V5 V5 V5 3 0.60 18 19 -1
Luckman, Andrew
HUNTS
2 V5 D2 V5 V3 V5 4 0.80 20 12 +8
Howser, Chris
OPS
3 V5 V5 V5 V5 V5 5 1.00 25 7 +18
Wilson, Jacob
OPS
4 D2 D4 D0 D1 V5 1 0.20 12 21 -9
Thompson, Simon
PENT
5 D3 D0 D0 V5 V5 2 0.40 13 16 -3
Ashman, Carol
CAMB
6 D4 D2 D3 D1 D2 0 0.00 12 25 -13

Pool #2
# 1 2 3 4 5 6 V V/M TS TR Ind
Taylor, Joseph
OPS
1 D1 D2 D2 D1 D0 0 0.00 6 25 -19
Lever, Rachael
OPS
2 V5 D3 V5 V5 D3 3 0.60 21 16 +5
Noble, Rob
OPS
3 V5 V5 V5 D3 V5 4 0.80 23 17 +6
Sapetschnig, Alexandra
CAMB
4 V5 D2 D4 D2 D2 1 0.20 15 22 -7
Brown, Andrew
HUNTS
5 V5 D3 V5 V5 D4 3 0.60 22 16 +6
Domek, Stephen
HAVER
6 V5 V5 D3 V5 V5 4 0.80 23 14 +9

Pool #3
# 1 2 3 4 5 V V/M TS TR Ind
Prime, John
CAMB
1 V4 V5 V5 V5 4 1.00 19 7 +12
Leonard, Peter
CAMB
2 D2 V5 V5 V5 3 0.75 17 13 +4
Pallas, Jonathan
OPS
3 D2 D4 D4 V5 1 0.25 15 19 -4
Noble, Finn
OPS
4 D2 D3 V5 V5 2 0.50 15 18 -3
Brown, Silvia
HUNTS
5 D1 D2 D4 D4 0 0.00 11 20 -9