Final Results

Tournament: Elite Epee 2
Location: CLFS
Event: Under 13 Boys - Open Senior Mixed Epee
Event Class: Unrated
Date: 12 December 2009 - 09:00

Place Name Born Club Div Ratin Earne
1 Whitelaw, Adam   Eltham College NAT U  
2 Clayton-Holder, Zachar   Espada NAT U  
3T Woodley, William   Millfield Prep NAT U  
3T Prior, Cameron   Gravesham NAT U  
5 Calder, Harry   Eltham College NAT U  
6 Farmer, Jonathan   St Georges Wrotham NAT U  
7 Ofosu-Appeah, Obuobi   Haverstock NAT U  
8 Sinclair, Aml   Brixton NAT U  
9 Hughes, Andrew   Eltham College NAT U  
10 Tatlow, Ciaran   R&REC NAT U  
11 Campbell, Sam   Reigate School NAT U  
12 Prestwood, James   St Bedes School NAT U  
13 Cheema-Grubb, Hugo   KCSW NAT U  
14 Eaterton, Callum   R&REC NAT U  
15 Dunne, Nathan   CLFS NAT U  
16 Cole, Piers   RGS Guildford NAT U  
17 Dunlop, Peter   Reigate School NAT U  
18 Kurz-Jordan, Max   Haverstock NAT U  
19 Reynolds, Cameron   Gravesham NAT U  
20 Chowne, Alex   St Bedes School NAT U  


Round #1 - Pools

Pool #1   1 2 3 4 5 6 7   V TS TR Ind Pl
Cheema-Grubb, Hugo (KKCSW) 1   D1 V3 V4 D2 V2 D2   3 14 21 -7 4
Calder, Harry (ELTHAM) 2 V5   V5 V5 V5 V5 D3   5 28 15 +13 2
Reynolds, Cameron (GVHAM) 3 D2 D2   D3 D2 D2 D1   0 12 28 -16 7
Dunne, Nathan (CLFS) 4 D3 D1 V5   D1 D3 D0   1 13 27 -14 6
Ofosu-Appeah, Obuobi (HSTK) 5 V5 D3 V5 V5   V5 D3   4 26 16 +10 3
Dunlop, Peter (R.SCH) 6 D1 D3 V5 V5 D1   D0   2 15 22 -7 5
Clayton-Holder, Zachary (ESPADA) 7 V5 V5 V5 V5 V5 V5     6 30 9 +21 1
Pool #2   1 2 3 4 5 6 7   V TS TR Ind Pl
Cole, Piers (RGS_GUILD) 1   D1 D4 D1 D3 D3 D0   0 12 30 -18 7
Farmer, Jonathan (STG) 2 V5   D4 V5 V4 V5 D1   4 24 13 +11 2
Tatlow, Ciaran (R&REC) 3 V5 V5   V5 D3 V5 D2   4 25 22 +3 3
Campbell, Sam (R.SCH) 4 V5 D0 D1   V5 V5 D0   3 16 18 -2 4
Prestwood, James (ST BEDES) 5 V5 D3 V5 D0   V5 D3   3 21 24 -3 5
Kurz-Jordan, Max (HSTK) 6 V5 D2 D3 D2 D4   D1   1 17 28 -11 6
Hughes, Andrew (ELTHAM) 7 V5 V2 V5 V5 V5 V5     6 27 7 +20 1
Pool #3   1 2 3 4 5 6   V TS TR Ind Pl
Woodley, William (MILL) 1   V3 V4 V5 V5 V4   5 21 12 +9 1
Prior, Cameron (GVHAM) 2 D1   V3 V4 V2 V3   4 13 6 +7 2
Whitelaw, Adam (ELTHAM) 3 D3 D2   D3 D4 V5   1 17 16 +1 5
Sinclair, Aml (BRIX) 4 D2 D1 V4   V5 V5   3 17 12 +5 3
Eaterton, Callum (R&REC) 5 D3 D0 V5 D0   V5   2 13 17 -4 4
Chowne, Alex (ST BEDES) 6 D3 D0 D0 D0 D1     0 4 22 -18 6

Round #2 - Direct Elimination

Table of 32 Table of 16 Table of 8 Semi-Finals Finals  
           
 (1) Clayton-Holder, Zachary - U          
   (1) Clayton-Holder, Zachary - U        
 (32) -BYE-          
     (1) Clayton-Holder, Zachary - U      
 (17) Dunne, Nathan - U    15 - 2      
   (17) Dunne, Nathan - U        
 (16) Kurz-Jordan, Max - U  15 - 13        
       (1) Clayton-Holder, Zachary - U    
 (9) Sinclair, Aml - U      15 - 14    
   (9) Sinclair, Aml - U        
 (24) -BYE-          
     (9) Sinclair, Aml - U      
 (25) -BYE-    15 - 12      
   (8) Tatlow, Ciaran - U        
 (8) Tatlow, Ciaran - U          
         (1) Clayton-Holder, Zachary - U  
 (5) Prior, Cameron - U        15 - 8  
   (5) Prior, Cameron - U        
 (28) -BYE-          
     (5) Prior, Cameron - U      
 (21) -BYE-    5 - 2      
   (12) Cheema-Grubb, Hugo - U        
 (12) Cheema-Grubb, Hugo - U          
       (5) Prior, Cameron - U    
 (13) Eaterton, Callum - U      15 - 8    
   (13) Eaterton, Callum - U        
 (20) Chowne, Alex - U  15 - 9        
     (4) Calder, Harry - U      
 (29) -BYE-    2 - 15      
   (4) Calder, Harry - U        
 (4) Calder, Harry - U          
           (15) Whitelaw, Adam - U
 (3) Woodley, William - U          10 - 15
   (3) Woodley, William - U        
 (30) -BYE-          
     (3) Woodley, William - U      
 (19) Cole, Piers - U    15 - 3      
   (19) Cole, Piers - U        
 (14) Dunlop, Peter - U  15 - 11        
       (3) Woodley, William - U    
 (11) Prestwood, James - U      12 - 9    
   (11) Prestwood, James - U        
 (22) -BYE-          
     (6) Farmer, Jonathan - U      
 (27) -BYE-    9 - 15      
   (6) Farmer, Jonathan - U        
 (6) Farmer, Jonathan - U          
         (15) Whitelaw, Adam - U  
 (7) Ofosu-Appeah, Obuobi - U        14 - 15  
   (7) Ofosu-Appeah, Obuobi - U        
 (26) -BYE-          
     (7) Ofosu-Appeah, Obuobi - U      
 (23) -BYE-    15 - 10      
   (10) Campbell, Sam - U        
 (10) Campbell, Sam - U          
       (15) Whitelaw, Adam - U    
 (15) Whitelaw, Adam - U      11 - 15    
   (15) Whitelaw, Adam - U        
 (18) Reynolds, Cameron - U  15 - 4        
     (15) Whitelaw, Adam - U      
 (31) -BYE-    6 - 5      
   (2) Hughes, Andrew - U        
 (2) Hughes, Andrew - U          
           

Results generated by Fencing Time tournament software: www.FencingTime.com