Final Results

Tournament: Elite Epee 2
Location: CLFS
Event: Under 11 Girls - Open Senior Mixed Epee
Event Class: Unrated
Date: 12 December 2009 - 09:00

Place Name Born Club Div Ratin Earne
1 Simms-Lymn, Tia   Plymouth NAT U  
2 Aeron-Thomas, Megan   Streatham & Clapham High Sch NAT U  
3T Summers, Charlotte   R&REC NAT U  
3T Stephenson, Rosie   Streatham & Clapham High Sch NAT U  
5 Adeyinka, April   Streatham & Clapham High Sch NAT U  
6 Edwards, Alys   R&REC NAT U  
7 Pallas, Georgia   KCSW NAT U  
8 Lister, Suzy-May   CLFS NAT U  
9 Spice, Sarah   CLFS NAT U  
10 Robertson, Havana   Streatham & Clapham High Sch NAT U  
11 Whant, Rebecca   Streatham & Clapham High Sch NAT U  
12 Latimer Smith, Merlyn   CLFS NAT U  
13 Taylor, Sasha   Streatham & Clapham High Sch NAT U  
14 Chung-Halpin, Innes   Chelsea Fencing Club NAT U  
15 Curran, Elizabeth   CLFS NAT U  
16 Harrington, Nina   Reigate Priory NAT U  


Round #1 - Pools

Pool #1   1 2 3 4 5 6 7 8   V TS TR Ind Pl
Stephenson, Rosie (STREATHAM) 1   D0 V5 V5 V5 V5 V5 D3   5 28 19 +9 3
Simms-Lymn, Tia (PLYM) 2 V5   V5 V5 V5 V5 V5 V5   7 35 6 +29 1
Robertson, Havana (STREATHAM) 3 D0 D0   V5 V5 D4 V5 D0   3 19 31 -12 4
Chung-Halpin, Innes (CHELSEA) 4 D1 D0 D4   D2 V5 V5 D2   2 19 29 -10 7
Latimer Smith, Merlyn (CLFS) 5 D4 D1 D3 V5   V5 D4 D1   2 23 31 -8 5
Curran, Elizabeth (CLFS) 6 D1 D0 V5 D1 D4   D4 D2   1 17 34 -17 8
Taylor, Sasha (STREATHAM) 7 D3 D1 D4 D3 V5 V5   D2   2 23 33 -10 6
Summers, Charlotte (R&REC) 8 V5 D4 V5 V5 V5 V5 V5     6 34 15 +19 2
Pool #2   1 2 3 4 5 6 7 8   V TS TR Ind Pl
Adeyinka, April (STREATHAM) 1   V5 D2 V3 D2 V5 V5 V5   5 27 24 +3 2
Whant, Rebecca (STREATHAM) 2 D4   D4 V5 D2 V5 D2 D4   2 26 31 -5 7
Aeron-Thomas, Megan (STREATHAM) 3 V5 V5   D1 V5 V5 V5 V5   6 31 17 +14 1
Lister, Suzy-May (CLFS) 4 D2 D2 V2   V5 V5 D2 D0   3 18 27 -9 6
Edwards, Alys (R&REC) 5 V5 V5 D4 D4   V5 V5 D4   4 32 25 +7 3
Harrington, Nina (PRIORY) 6 D0 D4 D0 D4 D3   D0 D3   0 14 34 -20 8
Spice, Sarah (CLFS) 7 D4 V5 D1 V5 D3 V5   V3   4 26 21 +5 5
Pallas, Georgia (KKCSW) 8 D4 V5 D4 V5 V5 V4 D2     4 29 24 +5 4

Round #2 - Direct Elimination

Table of 16 Table of 8 Semi-Finals Finals  
         
 (1) Simms-Lymn, Tia - U        
   (1) Simms-Lymn, Tia - U      
 (16) Harrington, Nina - U  10 - 0      
     (1) Simms-Lymn, Tia - U    
 (9) Lister, Suzy-May - U    10 - 1    
   (9) Lister, Suzy-May - U      
 (8) Spice, Sarah - U  10 - 7      
       (1) Simms-Lymn, Tia - U  
 (5) Adeyinka, April - U      10 - 4  
   (5) Adeyinka, April - U      
 (12) Latimer Smith, Merlyn - U  10 - 8      
     (4) Stephenson, Rosie - U    
 (13) Taylor, Sasha - U    8 - 10    
   (4) Stephenson, Rosie - U      
 (4) Stephenson, Rosie - U  9 - 10      
         (1) Simms-Lymn, Tia - U
 (3) Aeron-Thomas, Megan - U        10 - 4
   (3) Aeron-Thomas, Megan - U      
 (14) Chung-Halpin, Innes - U  10 - 6      
     (3) Aeron-Thomas, Megan - U    
 (11) Whant, Rebecca - U    8 - 7    
   (6) Edwards, Alys - U      
 (6) Edwards, Alys - U  7 - 10      
       (3) Aeron-Thomas, Megan - U  
 (7) Pallas, Georgia - U      10 - 1  
   (7) Pallas, Georgia - U      
 (10) Robertson, Havana - U  10 - 6      
     (2) Summers, Charlotte - U    
 (15) Curran, Elizabeth - U    9 - 10    
   (2) Summers, Charlotte - U      
 (2) Summers, Charlotte - U  3 - 10      
         

Results generated by Fencing Time tournament software: www.FencingTime.com