Final Results
Place Name Member # Club(s) Division Country
1 Sunder-Rajan, Sameer 132101  Leon Paul Epee    GBR 
2 Lumineau, Tristan 128739  Leon Paul Epee    GBR 
3T Zhu, Cheney 137003  Dream Fencing    GBR 
3T Jackson, Rhys 133250  Celtic Sword FA    GBR 
5 Saxon, Oscar 137790  Activ8    GBR 
6 Goryn, Noah 132331  Bath Sword    GBR 
7 Kamstra, Ben 125369  Cobham FC    GBR 
8 Jones, Casey 131595  Leon Paul Epee    GBR 
9 Choi, Aleksey 130269  Dream Fencing    GBR 
10 Golanowski, Oliver 132959  Mansfield FC    GBR 
11 Beautyman, Cador 127366  Knightsbridge    GBR 
12 Campbell-Okolo, Amani 132456  Leon Paul Epee    GBR 
13 Kalimtgis, Theodore 130612  Knightsbridge    IRL 
14 Barlow, Oliver 141281  New Ash Green    GBR 
15 Crisafulli, Edoardo 138882  Haverstock    GBR 
16 Kinsky, Maximillian 133901  Chelsea    GBR 
17 Reese, Christian 136884  Knightsbridge    GBR 
18 Stegeman, Oliver 127842  OPS Epee Club    GBR 
19 Burwell, Jamie 135868  R&REC    GBR 
20 Johnson, Felix 136115  Guildford    GBR 
21 Khamis, Yousef 141226  Haverstock    GBR 
22 Buckley, Casper 134830  Packwood Haugh    GBR 
23 Odysseas, Jude 139534  New Ash Green    GBR 
24 Howe, Thomas 140930  Southampton Epee Club    GBR 


Round #1 - Pool - Round Seeding
Seed Name Class./Rank Club(s) Division Country Status
1 Beautyman, Cador KNIGH    GBR 
2 Lumineau, Tristan LEON    GBR 
3 Zhu, Cheney DREAM    GBR 
4 Sunder-Rajan, Sameer LEON    GBR 
5 Choi, Aleksey DREAM    GBR 
6 Jones, Casey LEON    GBR 
7 Stegeman, Oliver OPS E    GBR 
8 Goryn, Noah BATH    GBR 
9 Saxon, Oscar 11  ACTIV    GBR 
10 Golanowski, Oliver 12  MANSF    GBR 
11 Kalimtgis, Theodore 17  KNIGH    IRL 
12 Jackson, Rhys 19  CELTI    GBR 
13 Buckley, Casper 21  PACKW    GBR 
14 Crisafulli, Edoardo 22  HAVER    GBR 
15 Reese, Christian 25  KNIGH    GBR 
16 Kinsky, Maximillian 26  CHELS    GBR 
17 Johnson, Felix 28  GUILD    GBR 
18 Odysseas, Jude 32  NEW A    GBR 
19 Kamstra, Ben 999  COBHA    GBR 
20 Barlow, Oliver 999  NEW A    GBR 
21 Howe, Thomas 999  SOUTH    GBR 
22 Khamis, Yousef 999  HAVER    GBR 
23 Campbell-Okolo, Amani 999  LEON    GBR 
24 Burwell, Jamie 999  R&REC    GBR 

Round #1 - Pool - Scores
Pool #1
# 1 2 3 4 5 6 V V/M TS TR Ind
Johnson, Felix
GUILD / GBR
1 D2 D3 D2 V5 D3 1 0.20 15 24 -9
Goryn, Noah
BATH / GBR
2 V5 V3 D2 V5 D0 3 0.60 15 12 +3
Campbell-Okolo, Amani
LEON / GBR
3 V5 D2 D4 V5 V5 3 0.60 21 12 +9
Beautyman, Cador
KNIGH / GBR
4 V5 V5 V5 V5 D3 4 0.80 23 15 +8
Kinsky, Maximillian
CHELS / GBR
5 D4 D0 D0 D2 D1 0 0.00 7 25 -18
Saxon, Oscar
ACTIV / GBR
6 V5 V3 D1 V5 V5 4 0.80 19 12 +7

Pool #2
# 1 2 3 4 5 6 V V/M TS TR Ind
Reese, Christian
KNIGH / GBR
1 D3 D4 V5 V5 V5 3 0.60 22 16 +6
Golanowski, Oliver
MANSF / GBR
2 V4 D3 V5 V5 V5 4 0.80 22 11 +11
Lumineau, Tristan
LEON / GBR
3 V5 V5 V5 V5 V5 5 1.00 25 14 +11
Khamis, Yousef
HAVER / GBR
4 D0 D2 D1 V5 D3 1 0.20 11 24 -13
Odysseas, Jude
NEW A / GBR
5 D4 D0 D4 D4 D2 0 0.00 14 25 -11
Stegeman, Oliver
OPS E / GBR
6 D3 D1 D2 V5 V5 2 0.40 16 20 -4

Pool #3
# 1 2 3 4 5 6 V V/M TS TR Ind
Kamstra, Ben
COBHA / GBR
1 V5 D4 D2 V4 V5 3 0.60 20 21 -1
Jones, Casey
LEON / GBR
2 D4 V5 V5 D2 D1 2 0.40 17 21 -4
Burwell, Jamie
R&REC / GBR
3 V5 D4 D3 D3 D1 1 0.20 16 24 -8
Kalimtgis, Theodore
KNIGH / IRL
4 V5 D4 V5 D2 V5 3 0.60 21 19 +2
Zhu, Cheney
DREAM / GBR
5 D3 V3 V5 V5 V5 4 0.80 21 12 +9
Crisafulli, Edoardo
HAVER / GBR
6 D4 V5 V5 D4 D1 2 0.40 19 17 +2

Pool #4
# 1 2 3 4 5 6 V V/M TS TR Ind
Howe, Thomas
SOUTH / GBR
1 D0 D1 D1 D0 D0 0 0.00 2 25 -23
Choi, Aleksey
DREAM / GBR
2 V5 V5 V5 V5 V5 5 1.00 25 12 +13
Buckley, Casper
PACKW / GBR
3 V5 D1 D0 D0 D1 1 0.20 7 21 -14
Sunder-Rajan, Sameer
LEON / GBR
4 V5 D4 V5 D2 V5 3 0.60 21 14 +7
Jackson, Rhys
CELTI / GBR
5 V5 D4 V5 V5 V5 4 0.80 24 10 +14
Barlow, Oliver
NEW A / GBR
6 V5 D3 V5 D3 D3 2 0.40 19 16 +3



Round #2 - DE - Round Seeding
Seed Name Class./Rank Club(s) Division Country V V/M TS TR Ind Status
1 Choi, Aleksey DREAM    GBR  1.00  25  12  +13  Advanced
2 Lumineau, Tristan LEON    GBR  1.00  25  14  +11  Advanced
3 Jackson, Rhys 19  CELTI    GBR  0.80  24  10  +14  Advanced
4 Golanowski, Oliver 12  MANSF    GBR  0.80  22  11  +11  Advanced
5 Zhu, Cheney DREAM    GBR  0.80  21  12  +9  Advanced
6 Beautyman, Cador KNIGH    GBR  0.80  23  15  +8  Advanced
7 Saxon, Oscar 11  ACTIV    GBR  0.80  19  12  +7  Advanced
8 Campbell-Okolo, Amani 999  LEON    GBR  0.60  21  12  +9  Advanced
9 Sunder-Rajan, Sameer LEON    GBR  0.60  21  14  +7  Advanced
10 Reese, Christian 25  KNIGH    GBR  0.60  22  16  +6  Advanced
11 Goryn, Noah BATH    GBR  0.60  15  12  +3  Advanced
12 Kalimtgis, Theodore 17  KNIGH    IRL  0.60  21  19  +2  Advanced
13 Kamstra, Ben 999  COBHA    GBR  0.60  20  21  -1  Advanced
14 Barlow, Oliver 999  NEW A    GBR  0.40  19  16  +3  Advanced
15 Crisafulli, Edoardo 22  HAVER    GBR  0.40  19  17  +2  Advanced
16 Jones, Casey LEON    GBR  0.40  17  21  -4  Advanced
17 Stegeman, Oliver OPS E    GBR  0.40  16  20  -4  Advanced
18 Burwell, Jamie 999  R&REC    GBR  0.20  16  24  -8  Advanced
19 Johnson, Felix 28  GUILD    GBR  0.20  15  24  -9  Advanced
20 Khamis, Yousef 999  HAVER    GBR  0.20  11  24  -13  Advanced
21 Buckley, Casper 21  PACKW    GBR  0.20  21  -14  Advanced
22 Odysseas, Jude 32  NEW A    GBR  0.00  14  25  -11  Advanced
23 Kinsky, Maximillian 26  CHELS    GBR  0.00  25  -18  Advanced
24 Howe, Thomas 999  SOUTH    GBR  0.00  25  -23  Advanced

Round #2 - DE - Scores
Table of 32 Table of 16 Table of 8 Semi-Finals Finals  
           
(1) Choi, Aleksey 
DREAM / GBR  (1) Choi, Aleksey 
(32) -BYE-   
    (1) Jones, Casey 
(17) Stegeman, Oliver    9 - 8 
OPS E / GBR  (16) Jones, Casey   
(16) Jones, Casey  9 - 6   
LEON / GBR    (1) Sunder-Rajan, Sameer 
(9) Sunder-Rajan, Sameer    10 - 9 
LEON / GBR  (9) Sunder-Rajan, Sameer     
(24) Howe, Thomas  10 - 0     
SOUTH / GBR    (8) Sunder-Rajan, Sameer   
(25) -BYE-    10 - 5   
  (8) Campbell-Okolo, Amani   
(8) Campbell-Okolo, Amani     
LEON / GBR    (1) Sunder-Rajan, Sameer 
(5) Zhu, Cheney    10 - 7 
DREAM / GBR  (5) Zhu, Cheney     
(28) -BYE-       
    (5) Zhu, Cheney     
(21) Buckley, Casper    6 - 5     
PACKW / GBR  (12) Kalimtgis, Theodore       
(12) Kalimtgis, Theodore  10 - 2       
KNIGH / IRL    (4) Zhu, Cheney   
(13) Kamstra, Ben    10 - 4   
COBHA / GBR  (13) Kamstra, Ben     
(20) Khamis, Yousef  10 - 3     
HAVER / GBR    (4) Kamstra, Ben   
(29) -BYE-    10 - 6   
  (4) Golanowski, Oliver   
(4) Golanowski, Oliver     
MANSF / GBR    (1) Sunder-Rajan, Sameer 
(3) Jackson, Rhys    7 - 6 
CELTI / GBR  (3) Jackson, Rhys     
(30) -BYE-       
    (3) Jackson, Rhys     
(19) Johnson, Felix    10 - 3     
GUILD / GBR  (14) Barlow, Oliver       
(14) Barlow, Oliver  10 - 4       
NEW A / GBR    (3) Jackson, Rhys     
(11) Goryn, Noah    10 - 7     
BATH / GBR  (11) Goryn, Noah         
(22) Odysseas, Jude  10 - 3         
NEW A / GBR    (6) Goryn, Noah       
(27) -BYE-    10 - 9       
  (6) Beautyman, Cador       
(6) Beautyman, Cador         
KNIGH / GBR    (2) Lumineau, Tristan   
(7) Saxon, Oscar    10 - 8   
ACTIV / GBR  (7) Saxon, Oscar     
(26) -BYE-       
    (7) Saxon, Oscar     
(23) Kinsky, Maximillian    10 - 6     
CHELS / GBR  (10) Kinsky, Maximillian       
(10) Reese, Christian  10 - 4       
KNIGH / GBR    (2) Lumineau, Tristan   
(15) Crisafulli, Edoardo    10 - 7   
HAVER / GBR  (15) Crisafulli, Edoardo     
(18) Burwell, Jamie  10 - 7     
R&REC / GBR    (2) Lumineau, Tristan   
(31) -BYE-    10 - 3   
  (2) Lumineau, Tristan   
(2) Lumineau, Tristan     
LEON / GBR